o Pradze

Wycieczki do Pragi to podróż pełna historii, kultury i niepowtarzalnego uroku. Stolica Czech przyciąga turystów swoją bogatą architekturą, wspaniałymi zabytkami i romantycznymi uliczkami. Spacerując po Starówce, można podziwiać malownicze kamienice, gotyckie kościoły i barokowe pałace. Warto odwiedzić zamek Praski z pięknym Katedralnym placem św. Wita oraz malowniczy Most Karola, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Wełtawę. Praga to także miasto sztuki - Muzeum Narodowe, Narodowa Galeria Sztuki czy Muzeum Muchy to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić. Wieczorem nie można przegapić atmosferycznych knajpek i pięknych widoków na miasto z Góry Petřín. Wycieczka do Pragi to podróż pełna niezapomnianych wrażeń i magicznych chwil.

Zaledwie kilkaset kilometrów na południowy wschód od regionów Polski znajduje się czeska Praga, która jest prawdziwym „klejnotem” na mapie turystycznej Europy i bardzo popularnym celem wycieczek objazdowych po kontynencie.

Ta piękna metropolia, pełna zabytków z różnych okresów historycznych, przyciąga polskich turystów od wielu lat. Majestatyczny kompleks zamkowy na Wzgórzu Hradczańskim, wraz z Katedrą św. Wita, oferuje zachwycający widok na całe miasto, stanowiąc serce tej starożytnej, habsburskiej stolicy.

Podczas wizyty w Pradze warto odwiedzić inne istotne miejsca, takie jak malowniczy, gotycki Most Karola, Rynek Staromiejski z zabytkowym Ratuszem oraz pomnikiem Jana Husa, głównego reformatora.

Plac Wacława, główny deptak handlowy, również zasługuje na uwagę podczas zwiedzania Pragi.

Wolny czas można również poświęcić na odwiedzenie praskiego ogrodu zoologicznego, usytuowanego w malowniczym, leśnym terenie na pagórkach.

 

 

wycieczki do Pragi - autokarem lub samolotem